EN
KURUMSAL

Hakkımızda

1990 yılında kurulmuş olan firmamızın yatırım ve büyüme hamlesi, 1998 yılında Lüleburgaz'daki fabrikasına taşınması ile başlamıştır. 92.000 m2 arsa üzerinde, 28.000 m2'si kapalı alana sahip modern hatlar ile yatırımları yapılmış olan fabrikamız tüm ürünlerde uluslararası standartlarda üretim yapmaktadır.

Plasko Plastik, sektöründe kırk yıldan fazla deneyimi olan ve yaptıkları her işi, “en iyisini yapmak” prensibine dayalı bir grup tarafından yönetilmektedir. Yüksek kaliteli üretim ve müşteri odaklı çalışmayı ilke edinmiş; her üretimin bir sonraki ile aynı kalite ve standartlarda olmasına özen göstererek, son teknoloji ile donatılan makine parkurlarında, kaliteyi daha ileri taşıyacak kontrol sistemlerini de üretim tesislerine entegre etmiş bulunmaktadır.

Lider, ilkeli, akılcı, yenilikçi ve çözüm ortağı bir yaklaşım ile stratejilerini belirleyen Plasko Plastik, üretimden ar-ge ve kaliteye, muhasebe-finanstan satış-pazarlamaya kadar hem iç çevre hem de dış çevre ilişkilerini özel bir hassasiyet ile yürütme gayretindedir.

Doğaya ve insana verdiği değeri ile çevre yönetiminde özel hassasiyet ilkeleri ile üretimlerini yapan Plasko Plastik, TÜBİTAK tarafından da desteklenen Ar-Ge çalışmalarına verdiği önem ile de müşteri memnuniyetini ve ürün-üretim koşullarını sürekli iyileştirmektedir. Bu doğrultuda kurduğu 2048 kW kapasiteli kojenerasyon tesisi ile kullandığı enerjisini kendisini üretmekte, üstelik ortaya çıkan atık enerjiyi de yenilenebilir enerji çerçevesinde özgün mühendislik teknikleri ile üretim ihtiyaçlarına entegre ederek çevreye olan duyarlılığını her daim ön planda tutacak projelere imza atmaktadır.

 

Tesis Bilgisi

Her çeşit PVC - PET folyo, levha ve PVC Mobilya folyosu ihtiyaçlarına cevap verebilecek kapasitede olan Plasko Plastik’in Lüleburgaz’daki fabrikasında yer alan teknolojik üretim hatları aşağıda yer almaktadır. 

  • Tamamı Besleme Sistemi Otomasyonlu 7 adet Sert PVC Kalender Hattı
  • 1 adet PET Hattı
  • 2 Adet Solventi Laminasyon Hattı
  • 2 Adet Isıl Laminasyon Hattı
  • 2 adet 5 Renk Rotagravür Baskı Hattı
  • 1 adet CleanRoom standartlarında UV Laklamaya Uygun Coating Hattı
  • 9 Adet Dilimleme – Sarım Hattı
  • Fabrikanın ihtiyacı olan elektrik enerjisini kendisinin ürettiği 2048 kW Entegre Kojenerasyon Tesisi